Konkurs 8 Wspaniałych

We wrocławskiej XXIV edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” nagradzani są dzieci i młodzież szkolna, wyróżniająca się zaangażowaniem, empatią i zapałem do niesienia pomocy potrzebującym. Nominacje mogą składać szkoły, organizacje pozarządowe i inne podmioty korzystające z pomocy wolontariuszy.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych postaw i działań oraz rozpowszechnianie wolontariatu dzieci i młodzieży. W pracach komitetu organizacyjnego i Jury konkursu uczestniczą przedstawiciele urzędu, kuratorium, szkół, domów kultury, organizacji pozarządowych.

W konkursie dopuszczone są dwie formy zgłoszeń: indywidualne lub grupowe. W formie zgłoszeń indywidualnych uczestnicy dzielą się na kategorie:

Kategoria I, zwana „Ósemeczką” – uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
Kategoria II, zwana „Ósemką”„Ósemka Junior” – uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej, „Ósemka Senior” – uczniowie klas 1-5 szkoły ponadpodstawowej

Najwyższym tytułem przyznawanym przez jury w kategorii wiekowej „Ósemka” jest tytuł laureata. Najwyższym tytułem przyznawanym przez jury w kategorii wiekowej „Ósemeczka” jest tytuł wyróżnionego. Spośród laureatów edycji lokalnej jury nominuje reprezentanta do edycji ogólnopolskiej.

Regulamin konkursu „Ośmiu Wspaniałych”
Harmonogram konkursu „Ośmiu Wspaniałych”
Formularz zgłoszenia indywidualnego „Ośmiu Wspaniałych”
Formularz zgłoszenia grupowego „Ośmiu Wspaniałych” 

Organizatorem wrocławskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Organizatorem ogólpolskiej edycji jest Fundacja „Świat na Tak” z siedzibą w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.