Wolontariat młodzieżowy „My dla świata” – Agnieszka Wyrostek

Agnieszka Wyrostek, 3 klasa VIII Liceum Ogólnokształcące, 18 lat

Agnieszka pierwsze kroki w wolontariacie stawiała, kiedy jeszcze była w gimnazjum:  „Najbardziej zawsze lubiłam pracę z dziećmi i zabawy z nimi. Chodziłam do przedszkola i do miejsc gdzie są dzieci niepełnosprawne. Uczestniczyłam  też w zbiórce żywności dla Banku Żywności”.

Od niedawna też działa – jako wolontariusz – w studenckim radiu „Luz”. Jej zadaniem się przygotowywanie recenzji muzycznych.

„Praca wolontariusza uspakaja mnie wewnętrznie i sprawia mi dużo radości, daje też dużo do myślenia. Pozwala na nabranie dystansu do własnych problemów. Kiedyś, gdy byliśmy w przedszkolu integracyjnym, gdzie było wiele niepełnosprawnych dzieci, na zakończenie robiliśmy wspólne zdjęcia, a one zaczęły nas ściskać i przytulać – to było bardzo miłe”.

Agnieszka planuje już dalszą edukację:

„Swoją przyszłość chciałabym związać z instytucjami kulturalnymi; chciałbym przygotowywać wystawy w galeriach. Zamierzam studiować kulturoznawstwo i być może jeszcze jakiś kierunek, by mieć również inne możliwości.

W wolnym czasie maluję, robię grafiki i zdjęcia, piszę. Mój chłopak robi zdjęcia takimi starymi aparatami fotograficznym i ja razem z nim”..

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sylwetki wolontariuszy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.