„Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”


Tak mówił w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza Sędzia. Podobnie rzecz ma się z życzliwością. Jednak to, że są one możliwe i sprawiają, że świat dzięki obu jest lepszy, pokazali uczniowie Gimnazjum numer 1 przy ul. Jeleniej we Wrocławiu.

W czwartek, 24 listopada 2011 odbyła się w szkole uroczysta gala – z okazji Dnia Życzliwości i z okazji Dnia Języków Obcych. Od drzwi witały uprzejme krasnale, częstujące łakociami gości. I chętnie prowadziły na miejsce uroczystości. Sala – pełna, bo obecni byli nie tylko uczniowie szkoły, ale także goście z Holandii, którzy przebywają w Polsce na wymianie międzynarodowej.

W czasie gali, prowadzonej w języku angielskim, zebrani mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat różnic kulturowych w grzeczności, obejrzeć ciekawą prezentację o zasadach savoir-vivre’u, sprawdzić, co o kindersztubie wiedzą (quiz pod tytułem: Do you know the rules of savoir – vivre?). Całość uświetnił występ taneczny przedszkolaków, które w ten sposób przybliżały zasady grzeczności. Dzieci rozdały także chleb, którym zwyczajowo dzielą się z rodzicami w przedszkolu.

Młodzież z gimnazjum mogła bliżej poznać Finlandię, Wietnam, Argentynę, Litwę, Nepal, Turcję – dzięki spotkaniu z wolontariuszami z zagranicy przebywającymi w Polsce w ramach rozmaitych programów wolontariackich (miedzy innymi: Europejski Wolontariat Społeczny).

Wyróżniono najaktywniej działających w szkole wolontariuszy.

Na korytarzu w czasie trwania gali można było kupić rękodzieło – dochód ze sprzedaży przekazany będzie na rzecz hospicjum we Wrocławiu. Całość została zakończona koncertemszkolnego zespołu muzycznego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =

*