Wielki tydzień – Szkolny Tydzień Wolontariatu

Odświętne ubrani, zwolnieni z lekcji, zebrani w hallu szkoły – wolontariusze wrocławskiego Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja podczas uroczystego apelu w dniu 20 grudnia 2011 (wtorek) usłyszeli od koordynatorki wolontariatu, pani Moniki Kordylewskiej,  słowa podziękowania i pochwały za swój trud i zaangażowanie, rozdane zostały także identyfikatory dla wolontariuszy.

W spotkaniu wziął udział także Jacek Bednarek, który czuwa nad rozwojem grup wolontaryjnych  w dolnośląskich szkołach w ramach programu „My dla Świata”.

Apel był jednym  z punktów programu trwającego w szkole od 14 do 22.12.2011 Szkolnego Tygodnia Wolontariatu. Odbyły się także spotkania: z koordynatorem naboru wolontariatu na Euro 2012, panem Amitem Batrą oraz z panem Jerzym Rudnickim, nauczycielem, który pozwolił uczniom poznać się jako wolontariusz. Była wystawa zdjęć i punkty informacyjne prowadzone przez wolontariuszy dla szkolnych kolegów i koleżanek.

Szkolny Tydzień Seniora to podsumowanie działań śródrocznych:  młodzi ludzie pomagają w bibliotekach i w domu seniora, uczą starszych ludzi obsługi komputerów i organizują bale dla przedszkolaków, wspomagają instytucje lokalne. Słowem – wszędzie ich pełno i wszędzie starają się zostawić po sobie ślad dobra.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + szesnaście =

*