W Jelczu – Laskowicach ruszyło Centrum Wolontariatu „Zielony Parasol”

 

Mając na uwadze korzyści płynące z rozpowszechniania idei wolontariatu w środowisku lokalnym, a w szczególności angażowania młodych ludzi w pracę społeczną, promowania bezinteresownej pomocy, organizowania współpracy wolontariuszy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, Fundacja „Po prostu razem” uruchomiła działalność Centrum Wolontariatu w Jelczu-Laskowicach.

Oficjalne otwarcie odbyło się 27 listopada br. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, gdzie będzie miało swoją siedzibę biuro Centrum Wolontariatu, na mocy zawartego z MGCK porozumienia        o współpracy.
W trakcie spotkania prezes Dolnośląskiego Centrum Wolontariatu, Jacek Bednarek, podziękował burmistrzowi Jelcza-Laskowic, dyrektorowi PSP 3 oraz Iwonie Bernat za współpracę    i zaangażowanie w organizację i promocję wolontariatu na terenie miasta i gminy. Wolontariusze, którzy rozpoczęli swoją przygodę z wolontariatem w PSP 3, nadali dyrektorowi ”Trójki”, Piotrowi Pilawie, tytuł „Ojca Chrzestnego” Centrum Wolontariatu.
Symbolicznego otwarcia Centrum – przecięcia zielonej wstęgi – dokonali burmistrz Jelcza-Laskowic, Kazimierz Putyra, wiceburmistrz Aleksander Mitek, przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Koch, dyrektor Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Łukasz Dudkowski, dyrektor PSP 3        P. Pilawa oraz prezes Fundacji „Po prostu razem”, I. Bernat.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Miejskiej, nauczyciele i licznie zgromadzeni wolontariusze, którzy swoim entuzjazmem i aktywnością przyczynili się do powstania Centrum.
Centrum Wolontariatu będzie „pomostem” łączącym ludzi potrzebujących pomocy z tymi, którzy chcą pomagać.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w każdą środę w godz. 17.00 – 18.00 do naszego biura Centrum w MGCK w Jelczu-Laskowicach, gdzie nasi wolontariusze udzielą wszelkich informacji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 8 =

*