Dolnośląski Festiwal Wolontariatu

Dolnośląski Festiwal Wolontariatu odbędzie się w dniach 9 – 11 grudnia 2011 we Wrocławiu.  Współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, stanowi element Europejskiego Roku Wolontariatu na Dolnym Śląsku  i wpisany jest w obchody ustanowionego przez Unię Europejską Europejskiego Roku Wolontariatu.

Asertywność, pedagogika zabawy, praca z grupą, zasady pierwszej pomocy, jak sobie radzić ze stresem i trudnymi emocjami… to zaledwie tematy kilku warsztatów przeznaczonych dla wolontariuszy (pełen wybór na stronie zapisów w części „warsztaty”). Nie tylko jednak – festiwal to także konferencje, gale (w tym uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zaplanowana na 10 grudnia), koncert, spektakl teatralny czy wieczór w klubie muzycznym. Ważnym punktem programu są Targi Aktywności Społecznej (sobota, 10 grudnia 2011), kiedy to organizacje społeczne i instytucje związane z wolontariatem będą mogły przedstawić swoją działalność szerszemu gronu.

Sala Koncertowa Polskiego Radia Wrocław – tam będzie odbywał się Festiwal. Uczestnictwo w DFW jest bezpłatne a organizatorzy starają się, by pobyt we Wrocławiu (np. noclegi) był darmowy dla gości spoza miasta – choć nie wykluczone, że część kosztów goście będą musieli ponieść.

Zapraszamy zarówno wolontariuszy, jak i instytucje publiczne, organizacje pozarządowe związane z wolontariatem oraz firmy, w których działa wolontariat pracowniczy.
Aby zgłosić swój udział w Festiwalu:

  • Wolontariuszy prosimy o wypełnienie i wysłanie internetowego formularza zgłoszeniowego dostępnego w zakładce zapisy.
  • Organizacje planujące swój udział w Dniu Aktywności Społecznej proszone są o przesłanie formularza (do pobrania tutaj) e-mailem lub faksem (74/ 665 11 11).

W razie pytań lub wątpliwości można kontaktować się z panem Radosławem Bednarskim  (tel.: 74/ 665 11 11, e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl).