Gimnazjaliści z Ujeźdźca Górnego o konferencji w Miękini

Dnia 7.10.2013r. dwudziestu wolontariuszy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym wraz z opiekunkami p. E. Burdą  i p. M. Bromińską wzięło udział w konferencji Open Space „Moda na wolontariat? – perspektywy i trudności w rozwoju wolontariatu lokalnego”. Organizatorami  było Dolnośląskie Centrum Wolontariatu oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini, przy pomocy wolontariuszy z Gminy Miękinia.

W konferencji  uczestniczyły jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wolontariusze z terenu całego Powiatu Średzkiego. Na  konferencji byli obecni również  goście specjalni m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej p. Jarosław Duda, p.  poseł Sławomir Piechota,  Wojewoda Dolnośląski p. Aleksander Marek Skorupa, wójta Gminy Miękinia p. Jan Marian Grzegorczyn i Monika Międzyrzecka kierownik GOPS w Miękini.

Celem spotkania było pobudzenie pracy wolontariatu lokalnego. Młodzi wolontariusze pracowali metodą open space, która angażuje wszystkich w bezpośredni dialog i prowadzi do wniosków. Uczestnicy zaproponowali konkretne zadania, które chcą zrealizować na terenie swojego środowiska lokalnego. Były to między innymi tematy związane z: pomocą dla domów dziecka, pomocą nieletnim matkom, dofinansowane wolontariatu szkolnego, integracją wolontariuszy z powiatu, pomocą osobom starszym  itp. Podczas dyskusji w grupach wolontariusze wraz zaproszonymi gośćmi starali się ustalić swoje działania w dalszej pracy. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom spotkania za stworzenie warunków do pracy, poczęstunek i twórczą atmosferę. Możliwość wymiany poglądów, dzielenie się własnymi doświadczeniami i propozycjami współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =

*