ABY MAŁE NAGROBKI NIE WYGLĄDAŁY JAK ZAPOMNIANE

Zaniedbane, zarośnięte groby często przyprawiają o smętny nastrój. A zwłaszcza, kiedy są to nagrobki malutkich dzieci. Aby miejsca pochówku maluszków były należycie czczone i niezapomniane, wolontariusze z Polkowic sprawują nad nimi opiekę. – Są to groby dzieci, o których zapomniano, bądź których rodzice nie żyją – mówi Małgorzata Czerep, koordynatorka wolontariuszy ze SP nr 1 w Polkowicach.

Organizowana przez uczniów akcja trwa kolejny rok. Dzieci zdążyły już uporządkować i wyplewić zarośnięte groby. Teraz dopytują o kolejną akcję, w której brały udział także w poprzednim roku, o tej samej porze. Otóż właśnie przez cały listopad wolontariusze i wszyscy chętni uczniowie podstawówki będą systematyczne zapalali znicze na opuszczonych, dziecięcych grobach. Najczęściej będą to robili w czasie zajęć, choć w tym przypadku warunkiem będzie zaangażowanie całej klasy. Chętni będą odwiedzali opuszczone groby także po zajęciach lekcyjnych.

Czczenie pamięci o tych, którzy odeszli, a w tym przypadku zmarłych dzieci, jest wyrazem dojrzałości i najwspanialszym gestem, jaki można dla nich uczynić. Uczniowie z Polkowic! Podziwiamy Waszą bezinteresowność i zaangażowanie w tego typu akcjach!

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =

*