RADOSNE ANDRZEJKI

Dzisiejszy dzień przyniósł wiele radości. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 8 zorganizował dla swoich wychowanków Andrzejki. Do wspólnej zabawy zaproszono podopiecznych z sąsiedniego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 9, Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 i Domu Pomocy Społecznej dla dzieci Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Wszyscy uczestnicy bawili się w rytm znanych przebojów granych przez zespół muzyczny. Na dzieci czekała specjalna atrakcja – sala wróżb. Przygotowali ją wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego nr 8 we Wrocławiu, którzy przyjechali do ośrodka z ich koordynatorką – Magdaleną Krzysiak. Niektóre wolontariuszki, aby nadać wróżbom realistyczny charakter, specjalnie ucharakteryzowały się na wróżbitki. Część dzieci podchodziła do nich nieco niepewnie, inne wręcz przeciwnie, z dużym zaciekawieniem.

– Wychodzę z założenia, że jeżeli kiedyś my byłybyśmy potrzebujące, to innym nie byłoby to obojętne. Dlatego właśnie jesteśmy tutaj dzisiaj – mówi Gosia Kalinowska, wolontariuszka z LO nr 8 we Wrocławiu. – Znajdujemy się na etapie ciągłego rozwijania się. Kiedyś też będziemy miały dzieci i dlatego już teraz uczymy się je kochać. A przy okazji jest to także świetna zabawa – tłumaczy. Jej koleżanka Olga Mokanek myśli podobnie: „Fajne jest samo to, że uczestniczymy w dzisiejszych Andrzejkach i towarzyszącej im zabawie, że jako wolontariuszki możemy coś dla tych dzieci zorganizować, dostarczyć im jakiejś rozrywki. Dlatego, że widzimy dzisiaj radość na twarzach dzieci, również i my jesteśmy szczęśliwe”. Dzieciaki były zachwycone. Jednemu z chłopców licealistki przewidziały, że zostanie biznesmenem, a pewnej dziewczynce, że otworem stoi przed nią kariera modelki. – Jestem zadowolona z postawy młodzieży, z ich otwartości na innych, również na osoby z upośledzeniem – mówi jedna z wychowawczyń i zarazem nauczycielka w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 8. – Już w zeszłym roku wolontariusze byli tutaj podczas zabawy andrzejkowej i karnawałowej. Brali też udział w akcjach kiermaszowych. A zebrane przy ich udziale fundusze przeznaczaliśmy głównie na pomoc dydaktyczną dla dzieci z naszej placówki – dodaje.

Dzisiejsze Andrzejki były zapewne jednym z niezapomnianych wydarzeń i to zarówno dla maluchów, starszaków, jak i dorosłych. Pełni radości nie tylko mieli okazję wspólnie potańczyć ale i dowiedzieć się co czeka ich w wywróżonej przyszłości.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 3 =

*