ALBUM DLA SAMOTNI

Gimnazjum nr 37 w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu przygotowuje się już do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jaki sposób? W szkole zorganizowano konkurs plastyczny, w którym wzięli udział chętni uczniowie. Najpiękniejsze prace zostały opublikowane w specjalnym albumie. Stworzyła go mama jednego z uczniów. – Będzie on przekazany na aukcję organizowaną przez Szkołę Górską w Samotni – mówi Anna Borkowska, pedagog szkolny. – Orkiestra Ludzi Gór w Samotni gra już od 2002 roku, a uzbierane pieniądze przekazuje na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni trwania imprezy można spotkać, wysłuchać opowieści, obejrzeć filmy i porozmawiać z najlepszymi polskimi himalaistami … oraz wylicytować ciekawe pamiątki z podróży, książki, upominki i wszelkie dary jakie przyniosą goście – dodaje.
Taki dar przekaże także gimnazjum nr 37. Pomysłodawczynie szkolnej akcji: Anna Borkowska i nauczycielka sztuki – Magdalena Izydorska, liczą, że kwota z licytowanego na tydzień przed Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy albumu uczniów, przyczyni się do wsparcia schroniska w Samotni. Pieniądze ze wszystkich licytowanych podczas Orkiestry Ludzi Gór przedmiotów mają zostać przeznaczone właśnie na tą placówkę.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + piętnaście =

*