Drzewko za makulaturę

No i mamy kolejną udaną akcję Klubu Wolontariusza z Gimnazjum numer 34, tym razem – na rzecz Matki Ziemi!

W Dniu Nauczyciela przed sklepami większych sieci handlowych we Wrocławiu można było spotkać wolontariuszy, którzy odbierali od mieszkańców miasta zepsute lodówki, telewizory, suszarki oraz makulaturę a w zamian rozdawali sadzonki drzew i krzewów. W dniu 19 października zakończone zostało kolejne działanie szkolne związane z tym przedsięwzięciem:  zebraliśmy makulaturę oraz zużyty sprzętu elektroniczny i elektrycznego i przekazaliśmy to na rzecz miasta.
Akcja „Drzewko za makulaturę” była zorganizowana przez „Gazetę Wrocławską” , która, w zamian za oddane rzeczy, przekazała nam sadzonki do ogrodu szkolnego (parę z nich zawieziemy w sobotę do hospicjum oo. Bonifratrów i zasadzimy razem z kwiatami w ogrodzie pacjentów).
Byliśmy bardzo zadowoleni – nasze działanie cieszyło się dużą popularnością: uczniowie chętnie dostarczali ogromne worki z makulaturą, także wielu rodziców włączyło się w „akcję drzewkową”, przywożąc ciężkie monitory oraz innego rodzaju sprzęt. To miłe widzieć, że dorosłym nie jest obojętna ochrona środowiska i  dążenie do tworzenia więzi szkolnych razem z uczniami i nauczycielami.
Na zdjęciu widzimy zadowolonych uczniów klas 1a i 1b,  dzielnie walczących z załadunkiem pozyskanych rzeczy, za które wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy:)

(autorka: Agnieszka Żak, Gimnazjum nr 34, Wrocław)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 17 =

*