Nadzieja nigdy nie umiera

Działalność wolontariuszy z Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektoronicznych ukierunkowana jest na szkołę i na współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Ponieważ swoją pomocą chcą dotrzeć do jak najszerszych kręgów, podzielili swoje działania na osiem obszarów – każdym z nich zajmuje się inna grupa, każdy z nich ma swojego lidera.

Wolontariusze pod dowództwem Izy dbają o Dom Dziecka im. Dominika Savio w Kiełczowie: pomagają w odrabianiu lekcji, w porządkach, organizują zajęcia plastyczne, grają z dziećmi w piłkę. Grupa angażuje się też w pomoc na rzecz Wrocławskiego Hospicjum. W szkole zorganizowała koncert charytatywny i przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz ucznia szkoły.

Grupa druga, pod opieką Michała i Łukasza, założyła zespół rockowy i koncertuje charytatywnie, pozyskując w ten sposób środki, m.in. na „Górę Grosza” i jednocześnie promując Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury.

Pełnoletni mogą oddawać krew – zachęcają ich do tego Grzegorz i Michał. Oprócz udziału w zbiórce krwi („Krew darem życia”), organizują zbiórki rzeczy i ubrań dla ubogich rodzin oraz koordynują akcję zbierania nakrętek na wózek dla niepełnosprawnych dzieci – wszystko to we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem w Środzie Śląskiej.

Klaudia i jej grupa organizuje wyjazdy do Fundacji Opieka i Troska. Tam prowadzą zabawy i zajęcia plastyczne dla dzieci ze świetlicy środowiskowej, dbają rodziny potrzebujące, organizowała zbiórkę darów dla powodzian. A Anita wraz z koleżankami chodzi do przedszkola w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Kuba z kolei jest Wolontariuszem Dnia Codziennego – towarzyszy niepełnosprawnemu koledze na co dzień. Piotr wraz z grupą wolontariuszek organizuje pomoc zwierzakom ze schroniska. Adam jest animatorem na wyjazdach wakacyjnych Oazy skupionej wokół wspólnoty „Eucharystyczny Ruch Młodych” na Karłowicach.

Dużo robią dla innych, prawda? Aż nasuwa się myśl, że to naprawdę niesamowici ludzie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ośmiu wspaniałych. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =

*