Dolnośląski Festiwal Wolontariatu – dzień drugi

Sobota to kolejny dzień ciężkiej pracy. Jednocześnie z warsztatami festiwalowymi odbywały się zajęcia zorganizowane specjalnie dla uczestników Programu My dla Świata, podczas których młodzi wolontariusze mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i opowiedzieć innym, co ciekawego się dzieje. To musi być inspirujące – wiedzieć, co robią koledzy w odległych zakątkach regionu. I wiedzieć, że także i oni wkładają sporo wysiłku, by sprawić, że świat jest trochę lepszy.

O godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczysta Dolnośląska Gala Wolontariatu, podczas której uhonorowano dziennikarzy promujących wolontariat (wśród nich: Aleksandra Szumska ze „Słowa Sportowego”), przedstawicieli samorządów przyjaznych wolontariuszom (m.in. Jarosław Janos z Rady Osiedla Biskupin). Nadano tytuł Dolnośląskiego Wolontariusza Powiatowego i rozwiązane zostały konkursy organizowane przez Wrocławskie Centrum Wolontariatu: konkurs literacki, na najlepszą stronę internetową o wolontariacie, fotograficzny (wyniki znaleźć można na naszej stronie w zakładce Konkursy).

Galę swoją obecnością uświetniły też ważne dla miasta i regionu osobistości – przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miejskiego, przedstawiciele harcerstwa.

Całość zakończyła się magicznym…pokazem iluzjonistów – i nie tylko uczniowie siedzieli oniemieli z zachwytu pod wrażeniem ich sztuczek!

W sobotni wieczór na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka – wieczorny koncert zespołu Me Myself and I. Czy się podobało? Niech zaświadczą o tym oklaski na stojąco!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − osiem =

*