Wiosenne działania Trzebnickich Wolontariuszy…

Szkolny Klub Wolontariusza po raz drugi odpowiedział na prośbę Stowarzyszenia ODRA – NIEMEN z Wrocławia, które organizuje pomoc dla polskich weteranów na Kresach. W marcu wolontariusze zorganizowali wśród uczniów zbiórkę kartek świątecznych dla kombatantów z Białorusi. Zebrane kartki wielkanocne oraz paczkę z żywnością przekazali do Stowarzyszenia jeszcze przed świętami.

Kolejnym przedsięwzięciem przeprowadzonym w marcu było zaangażowanie się w akcję: „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” zaproponowaną przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty panią Beatę Pawłowicz. Przez zebranie od uczniów symbolicznej „złotówki” wolontariusze z Trzebnicy włączyli się w dzieło ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą.

21 marca 2012r. w Powiatowym Zespole Szkól nr 1 w Trzebnicy odbył się Dzień Promocji Talentów. W jednej z sal zaprezentował swoje prace również Szkolny Klub Wolontariusza. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę zdjęć z konferencji: „Moda na wolontariat…”, która odbyła się w szkole w zeszłym roku w ramach projektu „My dla świata”. Zaprezentowane zostały również fotografie z akcji podejmowanych przez SKW. Dodatkowo można było podejrzeć jak wolontariusze przygotowują pisanki na świąteczny kiermasz i zakupić je.

30 marca 2012r. w  Powiatowym Zespole  Szkół nr 1 w Trzebnicy i 1 kwietnia przed bazyliką św. Jadwigi w Trzebnicy uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili kiermasz świąteczny. Wolontariusze sprzedawali głównie pisanki wykonane przez uczniów naszej szkoły, ale na stoisku znalazły się również kartki wielkanocne i drobne ozdoby świąteczne. Dochód z akcji został przeznaczony na „Adopcję na odległość” – projekt realizowany w szkole od 4 lat polegający na opłacaniu szkoły dziewczynce z Filipin.

Wszystkim zaangażowanym w mniejszym lub większym stopniu w akcje organizowane przez Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękujemy za okazane serce, poświęcony czas i podzielenie się własnym talentem.

Szkolny Klub Wolontariusza szczególne podziękowania kieruje do harcerzy z ZHR w Trzebnicy, którzy przekazali kilka worków nakrętek dołączając się do  szkolnej akcji „Nakrętka”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.