Wspomnienia z kresowego pikniku patriotycznego w Krzydlinie Małej

 

W dniach 22.06. 2013 – 23. 06. 2013 wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Obornikach Śląskich K. Oleksiuk, T. Kubiak, A. Wasiak, A. Strzałkowska- uczestnicy tegorocznej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA , wolontariusze z Dolnego Śląska i zaproszeni goście:Rafał Jurkowlaniec – marszałek województwa dolnośląskiego, Beata Pawłowicz – dolnośląska kurator oświaty, p.Krzysztof Świderek – konsul generalny RP w Winnicy, Dolnośląscy samorządowcy, uczestniczyli w Pikniku Kresowym , który odbył się w Krzydlinie Małej w Centrum Spotkań i Dialogu Misjonarzy Klaretynów.

W sobotę uczniowie wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z udziałem marszałka, konsula, kurator oświaty, dolnośląskich samorządowców, uczyli się pieśni patriotycznych i kresowych i wysłuchali interesującego wykładu o Kresach , który poprowadził p. J. Kozłowski z warszawskiego Domu Spotkań z Historią. Niespodzianką był występ zespołu z Białorusi „Białe skrzydła”, a wieczór zakończył się przy ognisku integracyjnym.

W niedzielę po mszy świętej, której przewodniczył ks. M. Niewęgłowski, uczniowie wysłuchali wykładu o Kresach p. Kuby Kozłowskiego pn.”Kamienie wołać będą! Janowej Doliny rozkwit i zagłada”

Do Obornik Śląskich wrócili bardzo zadowoleni, wyposażeni w zdobytą wiedzę o Kresach, zintegrowani z innymi grupami.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =

*