Głogów: Konferencja Open Space na temat wolontariatu

Młodzież z głogowskich szkół, przedstawiciele lokalnych władz, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych będą jutro rozmawiać na temat rozwoju lokalnego wolontariatu. O godz. 10.00 w auli PWSZ, rozpocznie się konferencja Open Space zatytułowana “Moda na wolontariat? Perspektywy i trudności w rozwoju wolontariatu lokalnego”. Młodzież szkolna na godzinę przed konferencją uczestniczyć będzie w warsztatach przygotowujących do aktywnego uczestnictwa w formule Open Space.

30 października o godz. 10.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, odbędzie się konferencja Open Space „Moda na wolontariat? – perspektywy i trudności w rozwoju wolontariatu lokalnego”. W konferencji weźmie udział młodzież z głogowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedstawiciele władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych i instytucji publicznych działających w obszarze społecznym. Organizatorem konferencji jest Dolnośląskie Centrum Wolontariatu przy współpracy ze Starostą Głogowskim Rafaelem Rokaszewiczem, Prezydentem Głogowa Janem Zubowskim, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Głogowie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głogowie.

Formuła Open Space odbiega od standardowej konwencji wystąpień konferencyjnych na rzecz luźnych spotkań w równoległych podgrupach wokół zagadnień zgłoszonych wcześniej przez samych uczestników. “Forma Open Space pozwala na aktywny udział wszystkich uczestników konferencji. To od ich zaangażowania i aktywności zależą jej rezultaty. Brak narzuconego programu, możliwość zgłaszania własnych propozycji i swobodny udział w podgrupach dają możliwość osobistego zaangażowania w interesujące tematy” – wyjaśnia Jacek Bednarek z Dolnośląskiego Centrum Wolontariatu i dodaje, że będzie to doskonała okazja do wypracowania i podjęcia określonych inicjatyw społecznych, dokonania diagnozy w obszarze tematycznym czy też zmierzenia się z pojawiającymi się problemami i pokonania napotykanych trudności.

Młodzież szkolna na godzinę przed konferencją uczestniczyć będzie w warsztatach przygotowujących do aktywnego uczestnictwa w formule Open Space. Przebieg konferencji będzie rejestrowany fotograficznie, a z zebranych materiałów powstanie wystawa, która będzie prezentowana w urzędach, szkołach i innych miejscach publicznych na terenie Głogowa. Wszystkie działania finansowane są przez Komisję Europejską w ramach programu „Młodzież w działaniu” w ramach Akcji 5.1 – Spotkania młodzieży i osób odpowiedzialnych za politykę młodzieżową.

 

TutajGLOGOW.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − dwa =

*