„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” – Koncert Kresowy na wrocławskim Rynku

17 maja 2013 r. o godz. 14:00 na wrocławskim Rynku odbył się wielki koncert kresowy, podczas którego podsumowano IV edycję  telewizyjnej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Koncert był formą podziękowania uczniom, nauczycielom i samorządowcom za pomoc w ratowaniu polskiego dziedzictwa niszczejącego za naszą wschodnią granicą.

Z całego Dolnego Śląska przyjechały do Wrocławia poczty sztandarowe ze szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu, aby uczestniczyć w patriotycznej paradzie. Gminę Oborniki Śl. reprezentowali wolontariusze i uczniowie ze szkół: SP nr2 Oborniki Śląskie, SP nr 3 Oborniki Śląskie, SP Osolin, SP Uraz, SP Pęgów, Publiczne Gimnazjum Oborniki Śląskie.

W tym roku najmłodsi Dolnoślązacy zgromadzili 150 tysięcy złotych.

W koncercie wystąpiły zespoły z Ukrainy – Podolski Kwiat (Koziatyn), z Bukowiny Rumuńskiej – Sołonczanka (Nowy Soloniec), Zespół Tańca Ludowego UMCS z Lublina i Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Do Wrocławia przybyli  też nasi Rodacy z Kresów, patrioci, którzy przetrwali trudne czasy prześladowań na Wschodzie. Przyjechali też  harcerze z Wilna, opiekunowie cmentarza na Rossie, aby solidaryzować się z ideą ratowania polskich grobów pozostawionych za wschodnią granicą. W sercu Wrocławia pojawili się również motocykliści z Rajdu Katyńskiego, którzy już rok temu pracowali przy porządkowaniu zabytkowych cmentarzy wspólnie z naszymi wolontariuszami. Było to wielkie spotkanie ludzi, których połączyła miłość do polskiej historii.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dziesięć =

*