Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia 2013 – Oborniki Śląskie

IV edycja akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” została ogłoszona przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Panią Beatę Pawłowicz 26 stycznia 2013r. podczas charytatywnego koncertu pn .” Rodacy Rodakom” w Sycowie.

Gmina Oborniki Śląskie ponownie przystąpiła do tej akcji.

W ramach tej akcji na terenie naszej gminy w placówkach oświatowych do 10 maja zostanie przeprowadzona zbiórka symbolicznych złotówek.

21 kwietnia w Kościele św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego po mszach świętych wolontariusze będą zbierać  do puszek dowolne datki na ten cel.

Wolontariusze z Obornickiego Centrum Wolontariatu pieniądze będą jeszcze zbierać w trakcie obchodów „Dni Obornik Śląskich” 24-25 maja 2013 roku.

Zebrane pieniądze tradycyjnie wpłacimy na konto Związku Sybiraków III RP we Wrocławiu na nr 30 1540 1030 2001 7760 0457 0001 ( Związek dla celów tej akcji użycza swojego konta).

Szczegółowe informacje na temat akcji, lista wpłacających, reportaże Studia wschód można znaleźć na stronie internetowej www.studiowschod.pl

Wszyscy razem spotkamy się 17 maja o godzinie 14.00 na wrocławskim Rynku na koncercie podsumowującym tegoroczną akcję.

Wolontariusze z naszej gminy ( uczniowie Publicznego Gimnazjum w Obornikach Śląskich i Pęgowie) wraz z opiekunami i Burmistrzem Obornik Śląskich Panem Sławomirem Błażewskim po raz kolejny wyjadą podczas wakacji (03.07.- 14.07.2013r) na Ukrainę aby ratować polskie cmentarze niszczejące za wschodnia granicą. Tym razem cele podróży jest Husiatyn. Miejscowość ta jest bliska wielu naszym mieszkańcom. Przed kolejną wyprawą  pragniemy zorganizować  spotkanie z byłymi mieszkańcami Husiatyna, aby opowiedzieli nam o swojej małej ojczyźnie, o swoim miejscu urodzenia.

Jest to dla nas wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii wielu rodzin i historia naszego narodu.

Bożena Magnowska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =

*