XIII Dzień papieski w PZS1 w Trzebnicy

W dniach od 11 do 16 października 2013 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody XIII Dnia Papieskiego pod hasłem: „Papież dialogu”, w ramach którego wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy przy Bazylice w Trzebnicy, przygotowali plakaty oraz drzewko z myślami bł. Jana Pawła II.
Po raz 2 zorganizowaliśmy także konkurs literacki i plastyczny, którego tematem było tegoroczne hasło Dnia Papieskiego. Na konkursie wyróżniono prace: Weroniki Włodarczyk i Jagody Gajęckiej z ICG, Klaudii Sałaj z IAG i Martyny Gruceli z IBG. Wraz
z dyplomami uczennice otrzymały atrakcyjne nagrody.
Dużym zainteresowaniem w szkole cieszyło się drzewko myśli. Uczniowie chętnie sięgali po cytaty z sentencjami naszego Wielkiego Rodaka, dzięki czemu choć trochę przybliżyliśmy im wartości przez niego przekazywane. 
W kweście wzięło udział 18 wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Zbierali oni pieniądze, na rzecz uzdolnionej młodzieży, po Mszach Św. w Bazylice w niedzielę 13.10.2013r. Podczas akcji uzbierali 4352 PLN.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy włączyć się w budowę „żywego pomnika bł. Jana Pawła II. Akcje przez nas zorganizowane były możliwością wyrażenia naszej pamięci o Nim oraz pomocy osobom potrzebującym. 
Wolontariusze SKW

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =

*