Warsztaty EVS dla przedstawicieli szkół podstawowych i przedszkoli

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych na warsztaty z pozyskiwania wolontariuszy w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu Erasmus +, które odbędą się w piątek 10 lipca 2015 r. we Wrocławskim Centrum Wolontariatu przy pl. Św. Macieja 5A w godz. 13.00 – 14.30.

Komponent European Voluntary Service Programu Erasmus + pozwala na pozyskanie do Państwa placówek długoterminowych wolontariuszy z innych krajów, którzy będą wspierać kształcenie językowe dzieci poprzez prowadzenie animacji, gier, zabaw itp.

Na warsztaty zapraszamy szczególnie osoby, które będą bezpośrednio z wolontariuszami współpracowały. Podczas zajęć uczestnicy zostaną przygotowani do wypełnienia wniosków o akredytację na goszczenie wolontariuszy oraz uzyskają informacje o zasadach obowiązujących w EVS. Zostanie też ustalona współpraca z Wrocławskim Centrum Wolontariatu wspierającym w procesie pozyskiwania i współpracy z wolontariuszami. Szybkie złożenie wniosków akredytacyjnych w najbliższym czasie pozwoli na zaproszenie wolontariuszy do Państwa placówki w najbliższym roku szkolnym.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach mailem: biuro@wolontariusz.org lub telefonicznie: 71 79 19 789 do dnia 9 lipca 2015 r.

Jacek Bednarek

Wrocławskie Centrum Wolontariatu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + dwadzieścia =

*