Zaproszenie do współtworzenia publikacji o wolonatriacie

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy wrocławskie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne współpracujące z wolontariuszami do przedstawienia swych doświadczeń w tym obszarze w publikacji książkowej powstającej w ramach programu „WOLONTARIUSZ.ORG”. Jej celem jest pokazanie w przystępnej formie różnorodności działań wolontariackich we Wrocławiu i przedstawienie poszczególnych organizatorów wolontariatu. Jednocześnie publikacja powinna być rodzajem oferty dla potencjalnych wolontariuszy.

 

Przewidujemy przedstawienie ok. 30 NGO. Każda organizacja może mieć do dyspozycji

2 strony w formacie ok. 20×20 cm. Podmioty zainteresowane publikacją prosimy o wzięcie udziału w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 26.10.2015 (poniedziałek) – w siedzibie Stowarzyszenia „Żyj Kolorowo!”, pl. Macieja 5A, godz. 11.00 lub kontakt z Wojtkiem Staniewskim ze Stowarzyszenia „Tratwa” (dane kontaktowe poniżej).

 

Proponowany schemat publikacji:

– logo organizacji – jpg, pdf, cdr w krzywych – rozdzielczość 300 dpi

– stopka adresowa i kontakt do osoby zajmującej się wolontariatem

– tekst w zależności od potrzeb OP 2000 do 3000 znaków (bez spacji), czcionka Arial 10 p. (elementy tekstu: o organizacji, dobre praktyki wolontariackie, cytaty, potrzeby – oferta, zaproszenie dla Wrocławian, uwagi/preferencje itp.)

– zdjęcia 1-6 (w zależności od potrzeb) – jpg 300 dpi

 

W założeniu publikacja powinna być skierowana do możliwie szerokiego kręgu odbiorców, zachęcająca do wsparcia wolontariatu, utrzymana w swobodnym (nieformalnym) stylu.

 

Gotowe opracowanie chcielibyśmy przedstawić na Forum Wolontariatu 3-5.12.2015, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu 2015, w związku z tym ostateczny termin nadsyłania materiałów upłynie 9.11.2015 (poniedziałek).

 

Punkt informacyjny: Wojtek Staniewski, Stowarzyszenie „Tratwa”, 519 338 733, wojtek@tratwa.org

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − siedem =

*