Konferencja „MY DLA ŚWIATA”

Po długim okresie pandemicznej rozłąki Dolnośląskie Centrum Wolontariatu wznawia działalność i zaprasza koordynatorów wolontariatu szkolnego na konferencję „MY DLA ŚWIATA”, która odbędzie się dn. 29.03.2023 r. (środa) o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu (budynek dawnej zajezdni tramwajowej, wejście od tyłu).

Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

– formalno-prawne aspekty wolontariatu i dostępne rozwiązania

– projekt współpracy międzynarodowej wolontariuszy i koordynatorów

– utworzenie Rady Wolontariatu i struktur wolontariatu szkolnego

– Akademia Animatorów Wolontariatu

– Akademia Liderów Międzynarodowych Wymian Młodzieży

– możliwości w obszarze wolontariatu szkolnego

Po części będzie to wznowienie i kontynuacja dawnych propozycji, jednak kluczowe będą nowe działania obejmujące wspieranie wolontariatu szkolnego przez najbliższe 3 lata. Stąd też szczególnie mocno zależy nam na Państwa obecności.

Prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa na adres: biuro@wolontariusz.org do dn. 27.03.2023 r. podając w treści imię i nazwisko koordynatora oraz nazwę szkoły. Dla osób, które terminowo zgłoszą udział zostaną przygotowane pisemne potwierdzenia uczestnictwa.

W przypadku braku możliwości przybycia prosimy o informację na ten sam adres mailowy celem ustalenia alternatywnego kontaktu/spotkania z Państwem.

Pozdrawiamy,

Dolnośląskie Centrum Wolontariatu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.