Seminarium „WOLONTARIUSZ.ORG – Pozarządowy Program Rozwoju Wolontariatu we Wrocławiu”

Serdecznie zapraszamy wrocławskie organizacje pozarządowe współpracujące bądź zamierzające współpracować z wolontariuszami na seminarium informacyjne rozpoczynające projekt „WOLONTARIUSZ.ORG – Pozarządowy Program Rozwoju Wolontariatu we Wrocławiu”, które odbędzie się 20 maja 2015 r. (środa), godz. 10.00 w Pracowni Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA Stowarzyszenia TRATWA, ul. Legnicka 65, Wrocław.

8 zaproszenie ngo

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Grafik spotkań Zespołu Projektowego „WOLONTARIUSZ.ORG”

Wszystkich zainteresowanych realizacją projektu „WOLONTARIUSZ.ORG – Pozarządowy Program Rozwoju Wolontariatu we Wrocławiu Zespół Projektowy zaprasza na kolejne spotkania organizacyjne zaplanowane w dniach: 22 kwietnia, 8 maja, 8 czerwca, 6 lipca oraz 28 sierpnia 2015 r. w godzinach 13.00 – 15.00 we Wrocławskim Centrum Wolontariatu przy pl. Św. Macieja 5A. Prace powakacyjne zostaną zaplanowane podczas spotkania sierpniowego.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Poszukiwani wolontariusze

Z przyjemnością informuję, iż trwa nabór wolontariuszy do współorganizacji 5 Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Rafała Dutkiewicza, które odbędą się 13 czerwca (sobota) na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.

Poszukiwane są osoby, które chciałyby sprawdzić się w sportowym środowisku i wspomóc organizatorów m.in. w obszarze promocji wydarzenia, a w dniu Mistrzostw obsługą imprezy.

Aby zapoznać się ze szczegółami naboru link  nabor wolontariuszy

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Wielkanocna zbiórka żywności dla potrzebujących

Wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku: Sara Wawrowka, Monika Szefler i Aleksandra Sobasik kwestowały na rzecz potrzebujących w Galerii Twierdza Kłodzka. Organizatorem zbiórki żywności dla najuboższych było kłodzkie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszek podczas przedświątecznej akcji zebrano wiele potrzebnych produktów.

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Festiwal dla Kobiet Progressteron we Wrocławiu

Podczas trzech wiosennych weekendów: 10-12, 17-19 i 24-26 kwietnia 2015 odbędzie się 31. edycja Festiwalu dla Kobiet Progressteron we Wrocławiu.

PROGRESSteron – to czas spotkań, inspiracji i rozwoju. To miejsce tworzone przez kobiety i dla kobiet! Program festiwalu zawiera 70 propozycji rozwojowych – warsztatów i wykładów z zakresu: psychoedukacji, doskonalenia umiejętności zawodowych, budowania wizerunku, pracy z ciałem i głosem, twórczości artystycznej i literackiej, wychowywania dzieci oraz zdrowia.

„Z odwagą w stronę zmian” to myśl przewodnia nadchodzącej edycji.

Dlatego jeśli pragniesz poświęcić czas na swój rozwój i jednocześnie zrobić coś dla innych, zapraszamy Cię do włączenia się w działania organizacyjne w ramach festiwalu.

Jego sukces w dużej mierze zależy od Ciebie.

Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w dziedzinie obsługi festiwali, wzbogacić swoje CV, poznać interesujących ludzi, spędzić ciekawie czas, to jesteś osobą, na którą właśnie czekamy.

Zostań wolontariuszem!

Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt na adres
wolontariat@strefainspiracji.pl lub biuro@strefainspiracji.pl.

Udzielimy Ci szczegółowych informacji, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że warto zaangażować się w tę działalność.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Uczniowie z wrocławskiego Gimnazjum nr 37 pomagają…

Po raz kolejny wolontariusze z Gimnazjum nr 37 we Wrocławiu nieśli pomoc przy zbiórce środków finansowych na leczenie i rehabilitację Maćka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 46. Swoją postawą udowodnili, że zawsze można na nich liczyć.

Dnia 15 marca br. pod kościołem Chrystusa Króla, przy ulicy Młodych Techników, odbył się charytatywny kiermasz ciast organizowany przez Gimnazjum nr 37  oraz kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 46. Uczniowie i ich rodzice po raz kolejny poświęcili swój czas, bezinteresownie zaangażowali się w przygotowanie wypieków na kiermasz na rzecz Maćka. Przez kilka godzin wolontariusze dzielnie wspierali nauczycieli w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia, pomagali w sprzedaży, a czynili to z prawdziwym zaangażowaniem.

Ta charytatywna akcja, nie byłaby możliwa bez pomocy, życzliwości i wsparcia od ludzi, którzy może nawet nie wiedzą, jak wygląda Maciek, ale wykazują się wielkim sercem, dobrocią i bezinteresownością.

Obie szkoły mogą być dumne z postawy i pomocy niesionej przez uczniów.

 

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

„Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”

Uczeń III klasy Gimnazjum nr 37 w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu. Wolontariusz od trzech lat. Jest sumienny, pracowity, wytrwały w pokonywaniu trudności. Promuje wolontariat jako formę spędzania wolnego czasu. Współorganizuje charytatywne kiermasze, wspiera Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, sprząta zapomniane groby, zbiera żywność dla bezdomnych zwierząt. Pomaga przy organizacji pikników integracyjnych w Domu Pomocy Społecznej „Arka”. Systematycznie odwiedza mieszkanki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Traugutta we Wrocławiu. Czy im książki, pracę, rozwiązuje z nimi krzyżówki i wykonuje proste prace plastyczne. Pomaga starszym ludziom, podopiecznym MOPSu we Wrocławiu – robi zakupy, wykonuje dobre prace domowe, spędza z nimi czas. „Najgorszą rzeczą jest samotność, dlatego pomyślałem, że będę wsparciem dla osób starszych i samotnych” – mówi. Oprócz tego jest wolontariuszem w świetlicy przy Parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu i w Przedszkolu 102. Dawid marzy o wyjeździe na misję. Zdumiewające jest w Nim jednak misjonarska postawa głębokiego humanitaryzmu, stała pomoc w bieżących potrzebach starszych i samotnych ludzi. O sobie mówi: „Nie mam konta, własnej wyspy, ale mam serce tak pojemne, że mogę nim dzielić się z innymi”.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Wolontariusze w Będkowie

Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół w Prusicach odwiedza regularnie pensjonariuszy hospicjum w Będkowie przynosząc im radość. Wspólna wigilia, liczne rozmowy i zabawy, to wszystko łączy i uwrażliwia zwłaszcza młodych ludzi.

Młodzież odwiedziła swoich podopiecznych także z okazji Tłustego Czwartku oraz Walentynek.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Konferencja w ramach programu ERASMUS+

Serdecznie zapraszamy dolnośląskich koordynatorów szkolnych grup wolontariatu do udziału w konferencji dotyczącej projektów wymian młodzieżowych w ramach Programu ERASMUS+.
Program przeznaczony jest dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych.
Konferencje odbędą się w następujących miejscowościach:
Jelenia Góra
Legnica
Wałbrzych
Wrocław
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

5.Dolnośląski Festiwal Wolontariatu

Już dziś zapraszamy do udziału w tegorocznej, piątej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu.

Poniżej podajemy daty niektórych wydarzeń festiwalowych, do udziału w których serdecznie zapraszamy:

  • 01.09 – 02.12.2015 r. – wydarzenia lokalne
  • 05.09 – 06.09.2015 r. – piknik wolontariatu
  • 03.12 – 05.12.2015 r. – finał festiwalu
  • 05.12.2015 r. – gala wolontariatu


 

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz