Wrocławskie wolontariuszki w Utenie na Litwie

Utena to piękne, litewskie miasteczko, do którego, dzięki udziałowi stowarzyszenia „Nowa Rodzina”, udały się trzy wolontariuszki: Krystyna Dąbrowska, Helena Kaproń – Zalewa, Barbara Milczyńska. Wyjazd zorganizowano w ramach programu Grundtvig – „Wolontariat +50”.

Swoją pracę wolontariacką Panie rozpoczęły od wizyty w Centrum Socjalnej Pomocy i Kształcenia Dzieci. Każdy dzień starały się zorganizować dzieciakom w taki sposób, aby nie musiały myśleć o krzywdach jakimi doświadczył ich los, tylko mogły cieszyć się swoim dzieciństwem. Współpraca z koordynatorką projektu na Litwie – Seweryną Jurgielenieną oraz litewską tłumaczką – Aliną Mikelenieną sprawiły, że nasze wrocławskie wolontariuszki mogły zbudować wspaniałe relacje z dziećmi i wywołać na ich twarzach promienne uśmiechy.

Ponadto spotkanie na Litwie zaowocowało wymianą doświadczeń. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Utena wrocławianki mogły pochwalić się działającym na szeroką skalę w Polsce, w tym również we Wrocławiu, Uniwersytetem III Wieku. Mamy nadzieję, że zainspiruje to Litwinów i utworzą również u siebie taki uniwersytet.

Zapraszamy do przeczytaniarelacji przygotowanej przez wolontariuszki!

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dziewiętnaście =

*