KOLOROWE KREDKI RYSUJĄ MARZENIA

Zapewne większość uczniów zapomniało już o wakacyjnym lenistwie i teraz każdy pracuje na dobre oceny. Warto jednak wspomnieć, że pierwszy miesiąc nauki w wielu szkołach upłynął pod hasłem Akcji Zbierania Kredek dla dzieci ze wszystkich znajdujących się w kraju oddziałów hematologii i onkologii. Tego typu wydarzenie odbywa się co pewien czas w placówkach oświatowych, w tym także na Dolnym Śląsku. Jedną z nich, która i tym razem przyłączyła się do akcji, był Zespół Szkół Sióstr Salezjanek we Wrocławiu.

Przebieg wydarzenia miał taki sam, jak zawsze charakter. Mianowicie uczniowie gromadzili kredki, by w następnej kolejności przekazać je firmie Urtica. Jej pracownicy organizują warsztaty artystyczne dla dotkniętych chorobą dzieci. Następnie te prace, które zwyciężają w konkursie, są licytowane podczas specjalnej aukcji, a pieniądze z niej uzyskane przeznacza się na potrzeby siedemnastu oddziałów szpitalnych, które biorą udział w akcji.

Na pewno każdy kojarzy piosenkę, której słowa brzmią:

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

Kolorowe kredki kiedy je poproszę,

Namalują wszystko to co chcę.

Namalują domek i na płocie kota

I wesołe słonko na pochmurne dni

A gdy w kosmos lecieć przyjdzie mi ochota

Prawdziwą rakietę namalują mi.

Kiedy jestem smutny, zawsze mnie pocieszą,

Siadamy przy stole i one i ja.

Malują cudownie, małpkę taką śmieszną,

Słonia na huśtawce i w rakiecie lwa.

Miejmy nadzieję, że dzięki przyłączeniu się uczniów do akcji i zebranym przez nich kredkom, spełni się część marzeń małych pacjentów oddziałów hematologii i onkologii. A przynajmniej wyrysują na ich twarzach uśmiechy.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 4 =

*