9 GALA Z OKAZJI DNIA WOLONTARIUSZA

Obchody Dnia Wolontariusza rozpoczęliśmy warsztatami, które trenerzy prowadzili w Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu. Wolontariusze opisywali na kartkach papieru i kartonach swoje dotychczasowe działania w ramach szkolnych grup wolontariackich oraz uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach integracyjnych.

Następnie wszyscy zebraliśmy się w Centrum Kultury Wrocław – Zachód, gdzie odbyła się uroczysta gala. Była ona okazją do spotkania się w jednym miejscu ponad dwustu wolontariuszy i koordynatorów z około dziewięćdziesięciu szkół Dolnego Śląska, którzy współpracują z nami w ramach programu „My dla świata”. Każdy, kto wziął udział w ogłoszonych przez nas konkursach, mógł zobaczyć swoją pracę w przedstawianej na scenie prezentacji. Jak podkreślali przewodniczący komisji konkursowych, wybór zwycięzców był na prawdę trudny. W konkursie fotograficznym „Wolontariusz odnaleziony w akcji”, zwyciężyły następujące osoby:

Zwycięzcy każdego z konkursu otrzymali aparaty cyfrowe a laureaci drugich i trzecich miejsc zostali nagrodzeni odtwarzaczami MP4. Otrzymali też gratulacje z rąk zaproszonych gości specjalnych: Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Dominika Golemy z Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Pełnomocnika Marszałka do Spraw Młodzieży Łukasza Osińskiego i Agaty Milczyńskiej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Na scenę zostali zaproszeni także obecni koordynatorzy i VIP-y, którzy otrzymali pamiątkowe, szklane trofea z logiem Wrocławskiego Centrum Wolontariatu.

Rangę uroczystości podniosła obecność wrocławskich mediów. Po części oficjalnej, widownia była rozbawiana przez kabaret Ymlałt. Na koniec wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się na poczęstunek przygotowany przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − osiem =

*