CHCĄ MYŚLEĆ O INNYCH PRZEZ CAŁY ROK

Przez cały rok organizują wiele działań, którym przyświeca jeden cel – niesienie bezinteresownej pomocy. Kilkunastu wolontariuszy z Gimnazjum nr 9 we Wrocławiu pod opieką koordynatorek – Małgorzaty Wrzeszcz i Ludwiki Jagodzińskiej, poświęca swój czas innym nie tylko w przedświątecznym okresie.

W ostatnim czasie przyłączyli się do jednej z ogólnopolskich akcji. W ramach Świątecznej Zbiórki Żywności gromadzili w D.H. ASTRA produkty spożywcze, którymi dzielili się kupujący, a które trafią do Banku Żywności. Przed świętami Bożego Narodzenia zamierzają, jak co roku, odwiedzić Dom Pomocy Społecznej w Żernikach. Będą tam wspólnie z podopiecznymi kolędować. Osłodzą im także świąteczny czas koszami wypełnionymi czekoladami i mandarynkami. To już taka słodka tradycja.

Warto wspomnieć o innych działaniach gimnazjalistów. Od wielu lat, każdego października, w ramach tygodnia miłosierdzia zbierają trwałe produkty i przekazują je osiedlowemu Caritasowi, z którym współpracuje szkoła.

Także co roku, przed obchodami 11 listopada odwiedzają Cmentarz Żołnierzy Polskich i Cmentarz Żołnierzy Włoskich we Wrocławiu, gdzie zapalają znicze na grobach. Są to nie tylko symboliczne gesty pamięci. To także niezapomniane lekcje historii.

Szkolna grupa wolontariuszy stara się pomagać także swoim kolegom i koleżankom z ławek szkolnych. W tym celu organizują tzw. „środy ciastowe”. Każda klasa przygotowuje wypieki, które następnie są sprzedawane. Pyszności chętnie kupują nie tylko uczniowie ale także nauczyciele. Zebrane pieniądze są przeznaczane na potrzebujących uczniów.

Jesienią, zanim jeszcze spadł pierwszy tegoroczny śnieg, gimnazjaliści przyłączyli się po raz pierwszy do akcji sadzenia pół żonkilowych. Wraz z nauczycielami zasadzili na terenie należącym do gimnazjum 300 cebulek tych żółtych kwiatów. Spodziewają się, że wraz z wiosną rośliny pięknie rozkwitną. Przygotowują się jednak na inną ewentualność. W razie, gdyby przyroda spłatała figla, uczniowie już zaczęli składać żonkile z origami. Pomaga im w tym nauczycielka Dorota Tomczyk w ramach lekcji techniki. Na przełomie kwietnia i maja uczniowie będą chcieli obdarowywać nimi spotkane osoby. Akcja zostanie połączona z kwestą. Zebrane środki szkoła przekaże na potrzeby wrocławskiego hospicjum.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 14 =

*