GIMNAZJUM NR 39 – WOLONTARIAT PRZEZ CAŁY ROK

Wolontariusze z Gimnazjum nr 39 we Wrocławiu oraz koordynujące ich panie nauczycielki, w ciągu mijającego roku kalendarzowego angażowali się w wiele działań, którym przyświecał cel niesienia pomocy potrzebującym.

Kilkakrotnie uczestniczyli w zbiórkach pieniędzy we wrocławskich centrach handlowych. Pieniądze, które udało im się zebrać, przekazywali na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie i Osobom Niepełnosprawnym w Kielcach. Nie zabrakło ich zaangażowania podczas zbiórki zniczy przed Dniem Wszystkich Świętych i akcji „Góra Grosza”. Ponadto zorganizowali zbiórkę na rzecz potrzebujących wrocławian z pobliskiej parafii. Dzięki pomocy darczyńców, zebrali to, co było najbardziej potrzebne, mianowicie: żywność, środki czystości oraz przybory szkolne. Wolontariusze pamiętają też o zwierzakach z wrocławskiego schroniska. W tym celu zebrali pokarm i inne potrzebne przedmioty. W ostatnim czasie przygotowali na szkolny kiermasz kartki i ozdoby świąteczne, z których dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny, a także zgłosili się do udziału w styczniowej WOŚP.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − sześć =

*