STRZELIŃSCY AKTYWIŚCI

Posiada nie tylko klimatyczną szkołę, lecz także wielu uczęszczających do niej gimnazjalistów – aktywistów. W oddalonym od Wrocławia o czterdzieści kilometrów Strzelinie, działalność wolontariuszy systematycznie się rozwija.
Poza stałą aktywnością skupioną na współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Strzelinie oraz jej Filią w Nowolesiu, Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną – Filia w Strzelinie, Integracyjną Świetlicą Socjoterapeutyczną w Strzelinie prowadzoną przez Strzelińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci

i Osób Niepełnosprawnych oraz Strzelińskim Ośrodkiem Kultury, szkolni wolontariusze ciągle starają się poszerzać swoją działalność.
Koordynowani przez nauczycielki – Sylwię Koperską i Renatę Mazurczak – Szczepańską, stawiają przede wszystkim na współpracę z Samorządem Szkolnym. Dzięki niej, do tej pory udało się wesprzeć strzeliński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uczniowie w przeprowadzonej w szkole akcji zebrali około 40 kilogramów karmy. Zbiórka została połączona ze spotkaniem z panią prezes towarzystwa, Lidią Sobolewską, która spotkała się z uczniami wszystkich klas i rozmawiała z nimi na temat konieczności zwrócenia uwagi na zwierzęta, szczególnie w trudnym dla nich okresie zimy.
Poza tym, również we współpracy z samorządem szkolnym, wolontariusze przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, z której dochód zostanie przekazany na rodzinne domy dziecka. Szkolna zbiórka poprowadzona przez Paulę Laszkiewicz, Aleksandrę Drobnicką i Sarę Kostecką, pod opieką pań koordynatorek, przyniosła efekt w postaci ponad dziewięćdziesięciu złotych. Górę grosza w strzelińskim gimnazjum utworzyło aż 2429 monet, wśród których znalazły się także obce nominały.

Strzelińscy ochotnicy bardzo chętnie chcą się rozwijać. Biorą udział w skierowanych do nich szkoleniach. Ostatnio dziesięcioro wolontariuszy zgłosiło się do aktywnego udziału w sztabie styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w Strzelinie organizuje Fundacja SLAVIA.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =

*