TRZEBNICKA GÓRA GROSZA

Wolontariusze i cała społeczność szkolna z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy nie ustają w działaniach. W ostatnim czasie przyłączyli się do akcji „Góra grosza”. Jak wiele złotych monet udało im się zebrać? Przeczytajcie sami!
„Jakiś czas temu, w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci, wychowujących się poza własną rodziną oraz tworzenie i dofinansowanie najbardziej potrzebujących domów dziecka. Akcja (jak wskazuje sama nazwa – Góra Grosza) nie była zwykła… do puszki mogliście wrzucać jedynie drobne monety – grosze!
Za akcję odpowiedzialni byli uczniowie klasy (z trzyletnim już doświadczeniem) 3aG. „Zrobiliśmy wszystko, by udało nam się zebrać tyle, ile tylko możliwe” – mówią. Udało im się! Do „góry” nasza szkoła również czynnie się przyłączyła. W tym roku zgromadziliśmy aż 266,71 zł z samych złotych monet. Przez te wszystkie lata w sumie Ministerstwu Edukacji Narodowej udało się zebrać ogromny fundusz – ponad 15 milionów złotych.
Akcja nie odbyłaby się bez Waszego udziału i wielkiego zaangażowania. Dziękujemy w imieniu wszystkich, którym udało nam się pomóc!”
Cecylia Pawlik-Kądziołka
Koordynatorka szkolnego wolontariatu w PZS nr 1 w Trzebnicy

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności - Wrocław. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =

*