Aby podziękować za wsparcie

O Ani można powiedzieć wiele, bo wiele robi na rzecz innych. Co roku organizuje imprezę turystyczno-rekreacyjną dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów „Szlakiem wrocławskich krasnoludków” – prowadzi wtedy zabawy i przygotowuje catering. Niejednokrotnie zbierała żywność w ramach zbiórek Banku Żywności („Pogotowie Św. Mikołaja” i przedświąteczne zbiórki żywności). Kwestowała w Dniu Papieskim i włączyła się w organizację charytatywnego koncertu dla pacjentów dziecięcego hospicjum. Ostatnio zgłosiła się do akcji „Szlachetna Paczka” i została koordynatorką działań w jednej z wrocławskich dzielnic. Wraz z  koleżanką prowadziła Świąteczny Koncert Charytatywny.

Ania lubi także kontakt z ludźmi – i to nie tylko z tymi najmłodszymi! O jej umiejętnościach współpracy z osobami w różnym wieku świadczyć może fakt, że nie tylko wspiera rozwój dzieci ze świetlic środowiskowych „Tobiaszki” i „Iskierka”: stara się rozstrzygać problemy i konflikty, organizuje zabawy, pomaga w odrabianiu lekcji,  ale podjęła też wolontariat w Stowarzyszeniu Pomocy Samotnym Matkom i Dzieciom. Poza tym od dwóch lat odwiedza starszą panią podczas świąt a na co dzień dba o to, by jej podopieczna zjadła ciepły posiłek i przynosi jej ze stołówki szkolnej obiady – w podobny sposób zajmuje się (od grudnia) niewidomą panią, dla której robi też zakupy i sprząta.

Pomimo własnych problemów, nieustannie szuka tych, którym by mogła pomóc. Została laureatką konkursu „Wolontariusz z pasją”. Jest wytrwała i konsekwentna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ośmiu wspaniałych. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 8 =

*