Wspomnienia z DFW 2013

W dniach 5-7 grudzień 2013 roku odbył się Dolnośląski Festiwal Wolontariatu organizowany przez Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku „Razem dla Wolontariatu”, którego liderem było Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Było to trzydniowe spotkanie wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką i tematem aktywności społecznej. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wielu wydarzeniach o charakterze edukacyjnym i integracyjnym.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Wrocław brał udział w Festiwalu prowadząc warsztaty dla młodzieży podczas Strefy Inspiracji. Pierwszy warsztat, o kreatywnym temacie: „Od fiordów norweskich po śródziemnomorskie plaże…” dotyczył możliwości wolontariatu w Europie. Wzięło w nim udział 14 osób.

Drugim warsztatem prowadzonym przez Nas był: „W pogoni za doświadczeniem, czyli jak wyjechać na europejski staż”. Konsultant Punktu poruszając tematy podnoszenia kwalifikacji i zdobywania doświadczenia zachęcał przybyłe osoby do  skorzystania z oferty staży w Unii Europejskiej. W drugim warsztacie wzięło udział 11 osób.

Podczas DFW nasza konsultantka prowadziła także mobilny punkt informacji, w takcie którego wiele dzieci skorzystało z możliwości uzyskania darmowych materiałów promujących idee europejskie wśród najmłodszych.

Punkt Informacji Europejskiej chętnie angażuje się w działania prospołeczne prowadzone przez sektor pozarządowy. W przyszłym roku na pewno znów weźmie udział w Festiwalu promując ideę wolontariatu europejskiego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dwadzieścia =

*