Ilona Kaproń

„Przygotowując się do wyjazdu na Litwę przede wszystkim nauczyłam się języka angielskiego w stopniu podstawowym. Tym samym nabrałam ochoty do na doskonalenie nauki tego języka. Zdobyłam wiedzę o wolontariacie uczestnicząc w niewielkim zakresie w pomocy wolontariackiej na rzecz Stowarzyszenia Nowa Rodzina oraz  przy obsłudze wolontariuszy z zagranicy. Dotychczasowe moje  doświadczenie było bardzo małe.  Pomogło mi to zrozumieć potrzebę pomocy innym a także potrzebę istnienia tego typu organizacji.

Z kolei pobyt na Litwie otworzył mi oczy na wielkie dobrodziejstwo zorganizowanej pomocy słabszym i pokrzywdzonym. Ponadto miałam możliwość poznania innego kraju, ludzi tam żyjących, ich problemów i radości. A to wszystko spotkało mnie w dojrzałym wieku z czego bardzo się cieszę. Nauczyło mnie to współpracy z innymi ludźmi i dało okazję nawiązywania przyjaźni i stały się źródłem radości i wiary w lepsze jutro. Cieszę się że mogłam być jedną z uczestniczek tego przedsięwzięcia. Podziwiam ogromne zaangażowanie koordynatorów, ogromny wkład uczuciowy i fizyczny oraz wielkie serce. Pomaga mi to patrzeć z wielkim optymizmem w przyszłość i zachęca mnie do większych wysiłków do czynienia dobra.”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie wolontariuszy - wolontariat seniorów 2010-2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =

*