Anna Czyż

„Praca wolontariacka a jednocześnie spotkanie z kulturą Francji było dla mnie sporym wyzwaniem, ale przede wszystkim ciekawym doświadczeniem i przygodą.  Sama jestem osobą aktywną więc ten program wydał mi się atrakcyjnym sposobem na poznanie nowego środowiska, czy też szlifowanie j. ang. Zwłaszcza z tą drugą sferą  wiązałam wiele obaw, stąd też czynnie uczestniczyłam w kursach przygotowawczych z j. ang. zaproponowanych w ramach programu.

Na miejscu okazało się, że dość szybko pokonałyśmy tę barierę dzięki miłych, gościnnych osób z różnych krajów świata oraz sporej pomocy, ułatwiło nam kobietom z Polski codzienną pracę wolontariacka. Ta zaś okazała się przyjemną. Gotowanie, porządkowanie terenów zielonych było zwykłym urozmaiceniem dnia. Po raz pierwszy w moim życiu upiekłam chleb w warunkach ekologicznych. Zwiedziłam piękne zakątki Francji, fabrykę w której wytwarzają wspaniałe sery  u podnóża Alp oraz proces produkcji koniaku. Miło było również spotkać się z seniorkami francuskimi w Domu Opieki i poznać ich warunki bytowe.

Cały wyjazd zaliczam do udanych i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w programie Grundvig”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie wolontariuszy - wolontariat seniorów 2010-2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =

*