Laureaci konkursu

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłane zostały trzy strony internetowe autorstwa trojga wolontariuszy.

Jury podjęło następujące decyzje:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich,

II miejsce – Gimnazjum numer 1 im Hugona Steinhausa we Wrocławiu,

III miejsce – Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Prusiach.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w edycji przyszłorocznej

Zaszufladkowano do kategorii Konkursy | Dodaj komentarz

Regulamin konkursu na najlepszą stronę internetową o wolontariacie

Temat konkursu: POKAŻĘ CI MÓJ ŚWIAT

I Postanowienia ogólne
1.    Organizatorem Konkursu na najlepszą stronę internetową o wolontariacie (zwanego w dalszej części niniejszego Regulaminu Konkursem) jest Stowarzyszenie „Nowa Rodzina”.
2.    Konkurs trwa do 30 listopada 2011 r.
3.    Prace należy nadsyłać jedynie pocztą elektroniczną.

II Uczestnictwo w Konkursie
1.    Konkurs adresowany jest do wszystkich wolontariuszy uczestniczących w Programie „My dla świata”.
2.    Przedmiotem Konkursu powinny być strony internetowe opisujące działania wolontariuszy.
3.    Nadsyłane prace powinny być inspirowane działaniami szkolnych grup wolontariackich.
4.    Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, wcześniej nienagradzanymi.
5.    Ocenie podlegać będą następujące aspekty prezentowanych prac:
– merytoryczny (istotne informacje dotyczące grupy wolontariackiej, jej historii, profilu, osiągnięć, inicjatyw, działań bieżących, informacje o swoim mieście, regionie itp.),
– estetyczny (czytelny interfejs użytkownika, właściwe, umiarkowane stosowanie elementów multimedialnych, ogólne wrażenie estetyczne),
– techniczny (poprawne wyświetlanie strony w co najmniej dwóch przeglądarkach internetowych spośród wymienionych: Google Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer).
6.    Autor pracy zobowiązany jest przestrzegać praw autorskich, w szczególności uzyskać zgodę na wykorzystanie wszystkich elementów strony nie będących jego własnością.
7.    Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wysłanie adresu strony internetowej na adres: konkurs@wolontariusz.org.
8.    Koszty przygotowania pracy i dostarczenia jej Organizatorowi ponosi uczestnik.
9.    W treści listu elektronicznego należy podać: imię i nazwisko autora, adres, telefon kontaktowy oraz oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do nadesłanej pracy.
10.    Prace należy nadsyłać do 30 listopada 2011r.

III Wyłanianie laureata Konkursu
1.    Do decyzji o przyznaniu nagrody uprawnione jest Jury – przedstawiciele Stowarzyszenia „Nowa Rodzina”.
2.    Laureat Konkursu zostanie wyłoniony przez Jury większością głosów do dnia 9 grudnia 2011 roku.
3.    Finał Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpią w dniu 10 grudnia br., podczas Dolnośląskiej Gali Wolontariatu Szkolnego w czasie Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu.

IV Postanowienia końcowe
1.    Nadsyłając pracę na Konkurs autor zgadza się na jej późniejsze nieodpłatne wykorzystywanie w następujących polach eksploatacji: druk w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używanie w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania w ramach działań statutowych Stowarzyszenia „Nowa Rodzina”.
2.    Prace nagrodzone i wyróżnione stają się własnością Organizatora.
3.    Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.
4.    Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków Konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do Jury Konkursu. Żadne odwołania nie zostaną uwzględnione.
5.    Udział w Konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby w nim uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby Konkursu oraz w celach marketingowych organizatora (Ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz.833 z póz. zm.). Osoby uczestniczące w Konkursie potwierdzają swoją zgodę na powyższe w formie przesłania do organizatora oświadczenia zgodnie z zał. do niniejszego regulaminu.

Zaszufladkowano do kategorii Konkursy | Dodaj komentarz

Konkursy

W tej zakładce znaleźć Państwo mogą informacje na temat konkursów związanych z wolontariatem- zarówno tych, które promują wolontariat („Ośmiu Wspaniałych”, Dolnośląski Wolontariusz Powiatowy), jak i tych, które pozwalają wolontariuszom rozwinąć swoje talenty (konkursy organizowane przez Stowarzyszenie „Nowa Rodzina”: literacki, na najlepszą stronę internetową i fotograficzny.

Zaszufladkowano do kategorii Konkursy | Dodaj komentarz

List do świętego Mikołaja

Uczniowie Gimnazjum numer 1 w Strzelinie 6 grudnia  odwiedzili Przedszkole Miejskie w swoim mieście. Zaprezentowali inscenizację „List do św. Mikołaja”  – według adaptacji scenicznej bajki ks. Mieczysława Malińskiego.
Dzieciom przedstawienie bardzo się spodobało – nagrodziły aktorów gromkimi brawami, uśmiechem i piosenką.

[iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/hYNCYxLpm1o” frameborder=”0″ allowfullscreen]

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Dolnośląski Festiwal Wolontariatu – dzień trzeci

To już zakończenie – niestety. Dwa ostatnie bloki zajęć. I pożegnalna sesja zamykająca, podczas której padły liczne słowa podziękowań dla organizatorów i zaangażowanych w pomoc wolontariuszy. Dwaj główni organizatorzy: Jacek Bednarek i Radosław Bednarki zgodnym głosem zachęcali do udziału w Festiwalu za rok: lepszym, ciekawszym, dłuższym. Poprzeczka wysoka – wielkie wyzwanie!

Przez cały czas trwania Festiwalu można było oglądać wystawę pod hasłem: Zostań wolontariuszem – zmieniaj świat! Stowarzyszenia Semper Avanti, druga prezentowała postaci wolontariuszy.

W Festiwalu wzięło udział około 200 osób: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników… i nie tylko. Byli także dorośli z towarzystw i organizacji zajmujących się dziećmi.

Festiwal – to niezwykłe, budujące doświadczenie: spotkanie tak wielu osób chcących pomagać innym, tych, które urzeczywistniają piękną ideę wolontariatu.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Dolnośląski Festiwal Wolontariatu – dzień drugi

Sobota to kolejny dzień ciężkiej pracy. Jednocześnie z warsztatami festiwalowymi odbywały się zajęcia zorganizowane specjalnie dla uczestników Programu My dla Świata, podczas których młodzi wolontariusze mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i opowiedzieć innym, co ciekawego się dzieje. To musi być inspirujące – wiedzieć, co robią koledzy w odległych zakątkach regionu. I wiedzieć, że także i oni wkładają sporo wysiłku, by sprawić, że świat jest trochę lepszy.

O godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczysta Dolnośląska Gala Wolontariatu, podczas której uhonorowano dziennikarzy promujących wolontariat (wśród nich: Aleksandra Szumska ze „Słowa Sportowego”), przedstawicieli samorządów przyjaznych wolontariuszom (m.in. Jarosław Janos z Rady Osiedla Biskupin). Nadano tytuł Dolnośląskiego Wolontariusza Powiatowego i rozwiązane zostały konkursy organizowane przez Wrocławskie Centrum Wolontariatu: konkurs literacki, na najlepszą stronę internetową o wolontariacie, fotograficzny (wyniki znaleźć można na naszej stronie w zakładce Konkursy).

Galę swoją obecnością uświetniły też ważne dla miasta i regionu osobistości – przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miejskiego, przedstawiciele harcerstwa.

Całość zakończyła się magicznym…pokazem iluzjonistów – i nie tylko uczniowie siedzieli oniemieli z zachwytu pod wrażeniem ich sztuczek!

W sobotni wieczór na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka – wieczorny koncert zespołu Me Myself and I. Czy się podobało? Niech zaświadczą o tym oklaski na stojąco!

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Dolnośląski Festiwal Wolontariatu – dzień pierwszy

Piątek – szary, grudniowy poranek. W tym dniu od samego rana do budynku Polskiego Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej przybywały grupy wolontariuszy z różnych zakątków regionu:  z Kamiennej Góry, Prusic, Obornik Śląskich, Milicza, Masłowa, Trzebnicy,  Dobroszyc, Łoziny, Jeleniej Góry, ze Żmigrodu, by wziąć udział w Dolnośląskim Festiwalu Wolontariatu.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przy wsparciu miasta Wrocław przez kilka organizacji: Stowarzyszenie „Nowa Rodzina”, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Semper Avanti, Miejskie Centrum Wolontariatu, Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Fundację @ktywny Senior, Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej, Fundację Umbrella, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta.

Festiwal rozpoczął się uroczystą sesją otwierającą w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka.

Przez kolejne dni wolontariusze brali udział w licznych warsztatach. Zajęcia uporządkowane były w kilku blokach tematycznych, adresowanych do różnych odbiorców: Organizacja pozarządowa – wybrane zagadnienia, Wolontariat – pierwsze kroki, Koordynowanie wolontariatem, Wolontariat w opiece nad dziećmi, Jak pomagać potrzebującym, Wolontariat seniorów. I zajęcia – szeroki wybór mógł zadowolić nawet najbardziej wybrednych: Pierwsze kroki w wolontariacie, Jak oswoić wolontariusza, Współpraca w grupie, Trening pamięci, Ratowanie życia, Asertywność w pomaganiu, Wolontariat w hospicjum, Prawa człowieka na co dzień, Wystąpienia publiczne, Jak radzić sobie ze stresem i wiele, wiele innych.

Długi i bardzo pracowity dzień zakończył się uroczystą galą, w czasie której wyróżniono osoby zaangażowane w pomoc innym, a tytułem Wolontariusza Roku uhonorowano Dariusza Gila, więźnia zakładu karnego we Wrocławiu (zachęcamy, by zobaczyć film o Panu Dariuszu).

Zdjęcia z Gali Wolontariatu do obejrzenia tutaj.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Inspiracje

W tej zakładce umieszczone są teksty, które – jak wskazuje tytuł – mogą stanowić inspirację dla osób prowadzących wolontariat lub dla tych, którzy podejmują się działań na rzecz innych. Zachęcamy, by zapoznać się z ich treścią.

Zaszufladkowano do kategorii Inspiracje | Dodaj komentarz

Zgłoszenie udziału w konkursie

Poniżej znajdą Państwo karty uczestnictwa w konkursie – zgłoszenia indywidualne i grupowe.

.

Zaszufladkowano do kategorii Ośmiu wspaniałych | Dodaj komentarz

KALENDARZ PRAC XVIII EDYCJI KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

17 października 2011 r.

Spotkanie inaugurujące XVIII Ogólnopolską Edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych – Warszawa

23 listopada 2011 r.

I spotkanie Komitetu Organizacyjnego wrocławskiej edycji konkursu

listopad 2011 – luty 2012

Promocja Konkursu w miastach (rozesłanie zaproszeń
do szkół, placówek, instytucji)

5 grudnia 2011

Międzynarodowy Dzień  Wolontariusza – okazja do szerokiej popularyzacji Konkursu we Wrocławiu

Wysyłka WED informacji o Konkursie do szkół i instytucji wraz z regulaminem i wnioskami

do 12 stycznia 2012 r.

Zgłaszanie kandydatów do uczestnictwa we wrocławskiej edycji konkursu

23 – 25 stycznia 2012 r.

Wysyłka zaproszeń do uczestników zgłoszonych do Konkursu  na rozmowę z Jury

16-17 oraz 20-21 luty 2012 r.

Rozmowy uczestników Konkursu z Jury  – eliminacje wrocławskiej edycji konkursu

marzec 2012 r

Wielka Gala wrocławskiej edycji Konkursu

do 23 marca 2012 r.

Przekazanie informacji o laureatach lokalnych do Fundacji „Świat na Tak” oraz wskazanie reprezentanta Wrocławia w eliminacjach ogólnopolskich

19 – 20 kwietnia 2012 r.

Eliminacje ogólnopolskie w Warszawie

czerwiec 2012 r.

Wielka Gala, kończąca Ogólnopolską Edycję Konkursu,w Białymstoku

Zaszufladkowano do kategorii Ośmiu wspaniałych | Dodaj komentarz