Szkolenie dla koordynatorów grup wolontariatu

Serdecznie zapraszamy koordynatorów szkolnych grup wolontariatu z Dolnego Śląska na szkolenie, które zostanie przeprowadzone w ramach programu „My dla Świata”.

Szkolenia odbędą się  w:

  • – Jeleniej Górze dnia 05.11.2014 r.
  • – Legnicy dnia 07.11.2014 r.
  • – Wałbrzychu dnia 28.11.2014 r.

Podczas szkolenia będzie można zapoznać się z formalno-prawnymi aspektami wolontariatu, dowiedzieć się jak założyć szkolną grupę wolontariatu oraz efektywnie współpracować z wolontariuszami.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Wolontariusze z wrocławskiego Gimnazjum nr 1 w domu fundacji L’ Arche

11 października wolontariusze z Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu wybrali się do domu fundacji L’ Arche, który jest zamieszkiwany przez osoby niepełnosprawne intelektualnie. Wbrew początkowym obawom, zobaczyli jak łatwo nawiązują się kontakty, jeśli towarzyszą im uczucia wzajemnej serdeczności. Wolontariusze wspólnie z mieszkańcami domu robili róże z kolorowych liści drzew.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

UWAGA !!! Przedłużamy terminy nadsyłania prac konkursowych

Miło nam poinformować, że ulegają przedłużeniu terminy nadsyłania prac konkursowych na szkolne konkursy o tematyce wolontariackiej:

– fotograficzny „Wolontariat w Obiektywie”
– literacki „Wolontariat Piórem”
– webmasterski „Wolontariat w Sieci”
Na prace czekamy do 25.10.2014 r.

Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom koordynatorów grup wolontariackich ze szkół podstawowych, zapraszamy do udziału w konkursach także uczniów dolnośląskich szkół podstawowych.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Zapraszamy na konferencję pn. „MY DLA ŚWIATA”

Dolnośląskie Centrum Wolontariatu zaprasza koordynatorów szkolnych grup wolontariatu na konferencję związaną z realizacją programu „MY DLA ŚWIATA”.

Zapraszamy koordynatorów oraz osoby zainteresowane tworzeniem szkolnych grup wolontariatu do udziału w konferencji, w najbardziej dogodnej dla Państwa miejscowości.

Konferencje odbędą się w następujących miastach Dolnego Śląska:

  1. Wałbrzych        – 20.10.2014 r. (zaproszenie)
  2. Jelenia Góra    – 22.10.2014 r. (zaproszenie)
  3. Legnica            – 23.10.2014 r. (zaproszenie)


Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

BHP dla NGO i wolontariuszy

Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego organizuje cykl 9 spotkań „Forum Dobrych Praktyk jednostek samorządu terytorialnego na rzecz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego”, które odbędą się pod hasłem „Bezpieczeństwo i higiena pracy w organizacjach pozarządowych współpracujących z wolontariuszami”.

W związku z powyższym zapraszamy prezesów, członków organizacji pozarządowych oraz wolontariuszy do udziału w wybranym Forum, w zależności od preferowanego terminu i miejsca.

Fora odbędą się w następujących miastach Dolnego Śląska, w poniższych terminach:

1) Jelenia Góra – 29 września (poniedziałek),
2) Wałbrzych – 30 września (wtorek),
3) Oława – 1 października (środa),
4) Góra – 2 października (czwartek),
5) Wrocław – 3 października (piątek),
6) Zgorzelec – 6 października (poniedziałek),
7) Kłodzko – 7 października (wtorek),
8.) Strzelin – 8 października (środa),
9) Milicz – 9 października (czwartek).

Agenda spotkań:
9.00 –  9.30 – rejestracja uczestników
9.30 – 11.00 – I część prelekcji
11.00 – 11.30 – przerwa
11.30 – 13.00 – II część prelekcji
13.00 – 13.30 – przerwa
13.30 – 14.15 – III część prelekcji 
14.15 – 15.00 – dyskusja i zakończenie

Organizator nie zapewnia cateringu.

Udział w Forum jest bezpłatny.

Program_Forum

Formularz_zgloszeniowy_na_Forum

Zgłoszenia można przesyłać na adres: monika.sobolewska@umwd.pl lub przekazywać telefonicznie pod nr 71 770 40 76. Przy zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, nazwę organizacji, telefon oraz e-mail.

O zakwalifikowaniu na Forum zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Państwa zgłoszenia na wybrane Forum będą przyjmowane do dnia 24 września 2014 r. Natomiast 25 września 2014 r. otrzymają Państwo informację zwrotną w sprawie zakwalifikowania na Forum wraz z dokładnym adresem  spotkania.

 

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Wrocławskie Targi Wolontariatu 2014

PARTNERSTWO NA RZECZ PROMOCJI I ROZWOJU WOLONTARIATU NA DOLNYM ŚLĄSKU
„RAZEM DLA WOLONTARIATU”

ORAZ WROCŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO HALA LUDOWA SP Z O.O.

zaprasza na:

WROCŁAWSKIE TARGI WOLONTARIATU 2014

Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia

niedziela, 21 września 2014 r, godzina 12.00-16.00

W niedzielę 21 września 2014 r. sale konferencyjne Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia wypełnią się organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi zapraszającymi do realizowanych działań wolontariuszy oraz licznymi ochotnikami poszukującymi atrakcyjnych ofert wolontariatu.

Będzie to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich działań związanych z wolontariatem, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z innymi podmiotami współpracującymi z wolontariuszami, ale przede wszystkim możliwość spotkania z kandydatami na wolontariuszy i zaproszenia ich do realizowanych inicjatyw. Przewidywane jest szczególnie liczne uczestnictwo młodzieży szkolnej oraz seniorów poszukujących możliwości zaangażowania się zarówno w działania stałe, jak i krótkie jednorazowe akcje.

Podmioty zainteresowane będą mogły skorzystać z następujących form promocji:

  • stoisk organizacji pozarządowych i instytucji publicznych z ofertami działań dla wolontariuszy
  • tablicy ogłoszeń z ofertami wolontariatu
  • indywidualnej prezentacji dobrych praktyk lokalnych (wystąpień z prezentacją multimedialną, filmów, itp.)
  • ekspozycji wystaw dotyczących wolontariatu
  • spotkań z ciekawymi wolontariuszami

Chętnych do udziału w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem WTW 2014 i przesłania wypełnionego zgłoszenia w formie elektronicznej (skan) na adres: biuro@wolontariusz.org do dnia 12 września 2014 r. Informacji nt udziału w Targach udziela Jacek Bednarek, tel. 695 599 468.

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

PIKNIK WOLONTARIATU NA WYSPIE SŁODOWEJ

MIEJSKIE CENTRUM WOLONTARIATU

WRAZ Z PARTNERSTWEM NA RZECZ PROMOCJI I ROZWOJU WOLONTARIATU NA DOLNYM ŚLĄSKU
„RAZEM DLA WOLONTARIATU”

zaprasza na:

PIKNIK WOLONTARIATU

NA WYSPIE SŁODOWEJ – 20 IX 2014 r.

W programie m.in.:

  • Inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu oraz Miejskich Dni Wolontariatu
  • Otwarte spotkanie o Fundraisingu prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu
  • Premiera 9. Numeru „Gazety Wolontariatu”
  • Atrakcje przygotowane przez uczestniczące w Pikniku organizacje (np. zabawy integracyjne, bicie rekordów Guinnessa, zbiórki publiczne) oraz możliwość ich prezentacji na scenie
  • Namiot z grami planszowymi animowany przez Stowarzyszenie „Druga Runda”
  • Różnorodne formy aktywności i rywalizacji sportowej na Wyspie Piaskowej (m.in. boisko do siatkówki plażowej, badmintony, turnballe, ścianka wspinaczkowa i leżaki)
  • Od godziny 17:00 muzyka na żywo w ramach projektu „Otwarta scena”
  • Od godziny 20:00 pokaz filmu o tematyce społecznej
  • A przede wszystkim spotkania z reprezentantami innych organizacji pozarządowych i instytucji w atmosferze pikniku w samym sercu miasta.

Piknik Organizatorów Wolontariatu rozpocznie się w dniu 20 września 2014 r. (sobota) o godz.14:00. Do przygotowywania swoich atrakcji zapraszamy na Wyspę Słodową od godziny 13:00. Ze względu na piknikowy charakter spotkania zachęcamy do zorganizowania swoich „stoisk” w formie koców/leżaków/puf oraz nastawienie się na dobrą zabawę i integrację. W razie pytań lub problemów organizacyjnych prosimy i kontakt z Miejskim Centrum Wolontariatu.

Jak przy każdej imprezie plenerowej istnieje ryzyko wystąpienia złych warunków atmosferycznych, w takim przypadku będziemy w kontakcie z przedstawicielami organizacji odnośnie odwołania lub przeniesienia imprezy.

Aby wziąć udział w Pikniku wystarczy do 12 września 2014 r. wysłać wypełnioną kartę zgłoszeniową (akceptujemy wersję elektroniczną – skan) na adres:centrum@wolontariat@wroclaw.pl Wszelkie informacje dotyczące pikniku udzielane są w biurze Miejskiego Centrum Wolontariatu przy ul. Św. Marcina 4 oraz pod numerem telefonu: 71 71 42 415.

 

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Kolejna edycja szkolnych konkursów o wolontariacie ruszyła!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji szkolnych konkursów o tematyce wolontariackiej. Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei wolontariatu oraz propagowanie aktywności społecznej wśród uczniów dolnośląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Aby zgłosić swój udział należy przygotować i przesłać pracę konkursową na jeden z trzech następujących Konkursów:
– Konkurs Fotograficzny „Wolontariat w Obiektywie” w postaci fotografii przedstawiających działania wolontariackie. Regulamin
– Konkurs Literacki „Wolontariat Piórem” w postaci prac literackich opisujących działania wolontariuszy. Regulamin
– Konkurs Webmasterski „Wolontariat w Sieci” w postaci stron internetowych opisujących działania wolontariuszy. Regulamin

Kapituła konkursu, którą tworzyć będą osoby zaufania publicznego, dokona wyboru laureatów. Wszyscy nominowani zostaną zaproszeni na uroczystą Dolnośląską Galę Wolontariatu, która odbędzie się 6 grudnia 2014 r. w ramach organizowanego we Wrocławiu wspólnie z dolnośląskimi organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi oraz przedsiębiorstwami Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu.

Prace konkursowe należy składać w terminie od 1 września do 20 października 2014 r. na adres poczty elektronicznej: konkurs@wolontariusz.org. W treści e-maila poza pracą konkursową należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, adres autora, telefon kontaktowy oraz oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do nadesłanej pracy.

Przed przesłaniem pracy konkursowej należy zapoznać się z Regulaminem właściwego Konkursu stanowiącym załącznik do niniejszego pisma.

Wszelkich informacji udziela:
Jacek Bednarek
Wrocławskie Centrum Wolontariatu
Stowarzyszenie „Żyj Kolorowo”
pl. Św. Macieja 5A, 50-244 Wrocław
tel. (71) 79 19 789
kom. 695 599 468
biuro@wolontariusz.org
www.wolontariusz.org

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Projekt dla wolontariuszy „Europejska idea”

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego organizuje dla wolontariuszy spotkanie pn. „Europejska idea – dawniej i dziś”, w dniach 18-24 maja br. w Krzyżowej.

Do udziału w spotkaniu Fundacja zaprasza wolontariuszy z Polski i Niemiec. Tematem przewodnim będzie integracja europejska z perspektywy historycznej oraz dzisiejszej. Będą rozmowy o Ukrainie i wyborach parlamentarnych do Parlamentu Europejskiego, zajęcia kreatywne, analiza plakatów wyborczych i wiele innych zajęć.

Zobacz: Europejska Idea

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Majówka 2014 – Festyn Integracyjny

Już po raz dziesiąty, wolontariusze Klubu Ośmiu oraz Zespołu Szkół Nr 1 we Wrocławiu organizują dla wszystkich dzieci zainteresowanych dobrą zabawą Festyn Integracyjny. Majówka odbędzie się dnia 17.05.br. od godz. 11 do 13-ej na boisku Zespołu Szkół nr 1 ul. Słubicka 29-33.

Organizatorzy przygotowali m.in. zabawy na dmuchawcach, pokaz tańca ,,brzucha” w wykonaniu fantastycznej tancerki oraz naukę obsługiwania najprawdziwszej ratunkowej radiostacji. Będzie można wejść na wóz straży pożarnej, oglądać mundury i wyposażenie wojska oraz wozu policyjnego, zobaczyć pokaz akcji ratunkowej i występ klauna.

Każdy będzie mógł nauczyć się lepić z gliny, tańczyć, będzie mógł przyjść na malowanie twarzy i tatuaży, wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz konkursach z nagrodami, zjeść pyszny bigosik. Profesjonalistki namalują zainteresowanym osobom portret.

Wszystko bezpłatne, każdy wyjdzie z nagrodą! W przypadku brzydkiej pogody majówka odbędzie się w budynku szkoły

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz